O mojej maturze...

Egzamin dojrzałości już za mną. Nie mogę uwierzyć, że ten czas tak szybko leci. Jeszcze niedawno przygotowywałam się do liceum i nie myślałam o nauce do matury, a tu hop.. Już po wszystkim. Matura była dla mnie jednym z ważniejszych chwil w moim życiu. Dużo osób porównuje stres maturalny ze stresem egzaminu na prawo jazdy. Jednak ja na prawko się nie denerwowałam, za to przed maturą nie można było się do mnie odzywać ''bo nie''. Więc tak naprawdę przed czym ten stres? Ustne na pewno zdam bo wystarczy tylko coś powiedzieć na temat i już 30%. Na pisemnym polskim coś tam się napisze, na niemieckim też, a matma? Na bank nie zdam. Moje myśli najczęściej to był lęk. Na początku września gdy nauczyciele mówili tylko o maturze, ja byłam jeszcze spokojna i marzyłam o tym, żeby ten rok się już skończył. Zaczęłam korki z matematyki z czego jestem dumna, ponieważ udowodniłam sobie, że jednak coś potrafię. Rozwiązywałam mnóstwo arkuszy maturalnych z poprzednich lat. Tych majowych,…

Chia i moje zamówienie z Bioindyngo

Ostatnio zrobiła się moda na nasiona Chia. Mnie osobiście przekonała do nich mama. Kupiła je i opowiadała mi jakie mają właściwości. Stał się to mój ulubiony dodatek do jogurtów, kanapek i sałatek. Nasiona te mają dużo Omega-3, a ja jako osoba, mająca problem z jelitami powinnam robić wszystko, aby mi tego nie brakło. Teraz nasiona zamówiłam ze strony bioindygo.pl. O wiele bardziej opłaca się kupić całe kilo przez internet, niż w sklepie stacjonarnym.
Co robią dla nas nasiona Chia ?

obecność błonnika w nasionach chia powoduje, ze mają one właściwości oczyszczające organizm z toksyn


zawierają błonnik, który daje uczucie sytości, co powoduje, że je się mniej


dzięki zawartości kwasów tłuszczowych Omega-3 i Omega-6 poprawiają pracę mózgu, nastrój i koncentrację


dzięki zawartości leptyny poprawią przemianę materii


zawierają leptynę, która ma właściwości zwiększajace poziom energii


dzięki bogatej zawartości wapnia wzmocnią układ kostny
Jak je spożywać ?
Możemy jeść je osobono, jak i używać jako dodatek do musli, jogurtu, czy też do kanapek. Również fajnie smakuje jak dodamy ją do zupy, koktaji, a nawet do wypieku chleba. 

Gdy zalejemy ją ciepłą wodą mają konsystencję żelu, podobną do siemienia lnianego


Nasiona Chia - bioindygo.p


Co jeszcze wartościowego zamówiłam na bioindygo ? 

Niezawodny zamiennik masła, oleju i kremu do twarzy - olej kokosowy. 

Olej kokosowy - bioindygo


Ostatnio czuję się coraz bardziej nerwowa, matura coraz bliżej, więc muszę robić wszystko, aby się tylko nie rozkojarzyć.  Nie mogło więc zabraknąć melisy, na uspokojenie. 

Melisa - Bioindygo


Przyprawy do zup, sałatek, twarożku, na chlebek, sosów. 
- Pomidor z czosnkiem i bazylią - klik
- Pomidor z czarnuszką i czosnkiem niedźwiedzim - klik
- 18 ziół Ojca Mateusza - klikOstropest plamisty
Wspiera pracę wątroby. Jestem osobą, która bierze niestety na codzień tabletki, więc ostropest to strzał w dziesiątkę :)

Ostropest - klik
Komentarze